Informacja po spotkaniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach z beneficjentem HRP Grants Sp. z o.o.

Print Drukuj

W związku z prowadzonymi przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach czynnościami dotyczącymi realizacji projektów, o których mowa w stanowisku opublikowanym 17 kwietnia br. na stronie internetowej WUP, odbyło się spotkanie przedstawicieli WUP w Katowicach z HRP Grants Sp. z o.o.

Podczas spotkania omówiono aktualny stan sprawy, w tym konsekwencje zaistniałej sytuacji dla firm szkoleniowych oraz uczestników szkoleń realizowanych w ramach projektów. Beneficjent zadeklarował możliwie szybkie przedstawienie propozycji rozwiązania, które będzie uwzględniało charakter i skalę zgłoszonych problemów.


WUP w Katowicach oczekuje, że przedłożona propozycja będzie zmierzała do zaspokojenia roszczeń firm szkoleniowych oraz uczestników szkoleń, z poszanowaniem obowiązujących przepisów prawa oraz zapisów umów o dofinansowanie. WUP w Katowicach wskazał, że ewentualne dalsze działania będą podejmowane w ramach posiadanych kompetencji i zgodnie z obowiązującymi procedurami regulującymi wydatkowanie środków publicznych.
Urząd podkreśla, iż sprawa jest traktowana z należytą uwagą i odpowiedzialnością, a jej rozstrzygnięcie powinno nastąpić w sposób rzetelny, transparentny i – w miarę możliwości – jak najszybszy.


O dalszych ustaleniach i ich skutkach zainteresowane strony będą informowane w odrębnych komunikatach.

 

Informacje o publikacji dokumentu