Program regionalny - „Wspieranie zatrudnienia osób bezrobotnych w rozwijających się gałęziach gospodarki województwa pomorskiego - Region, Gospodarka i Praca” – rezerwa ministra

Print Drukuj

Program ma na celu zmniejszenie deficytu kadrowego na regionalnym rynku pracy poprzez dostosowanie umiejętności osób bezrobotnych do aktualnych potrzeb rynku. Skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, w tym takich, które nie mają kwalifikacji zawodowych ani doświadczenia, a także absolwentów w ciągu 12 miesięcy po ukończeniu szkoły. Planowanym działaniem jest objęcie 15 uczestników programu, którego wartość wynosi 219 200 zł.

Realizacja programu zaplanowana jest na okres od sierpnia do grudnia 2016 roku. Działania obejmują refundację kosztów wyposażenia stanowisk pracy oraz organizację staży. Program skierowany jest na wspieranie zatrudnienia w rozwijających się usługach i kluczowych branżach regionu.


Cel programu
Zmniejszenie deficytu kadrowego na regionalnym rynku pracy poprzez dostosowanie umiejętności osób bezrobotnych do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wspieranie zatrudnienia w rozwijających się usługach, istotnych dla regionu branżach, branżach kluczowych, przedsięwzięciach w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), Zintegrowanych Przedsięwzięć Terytorialnych (ZPT),
a także wyłaniających się inteligentnych specjalizacji regionu.
 
Uczestnicy programu:
Działania w ramach Programu regionalnego skierowane będą do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia, dla których ustalono II profil pomocy ze szczególnym uwzględnieniem osób:
  • bez kwalifikacji zawodowych
  • bez doświadczenia zawodowego
  • absolwentów, w tym osób które ukończyły szkołę wyższą (w 12 m-cy po ukończeniu szkoły)
 
Liczba uczestników programu
15 osób
 
Wartość programu
219 200 zł
 
Okres realizacji programu
sierpień - grudzień 2016r.
 
Planowane działania
  • refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
  • staże
Informacje o publikacji dokumentu