Doradca 2000 - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Nagłówek

Doradca 2000

Krupier

Kod: 421202
Inna nazwa zawodu: nie występują

Środowisko pracy

materialne środowisko pracy

Miejscem pracy krupiera są kasyna gier hazardowych. W salach gry zwykle jest tylko sztuczne oświetlenie iczęsto panuje zgiełk. Większość gier krupierzy obsługująstojąc przy stołach i mają tylko krótkieprzerwy na odpoczynek.

warunki społeczne

Krupier w swojej pracyjest właściwie samodzielny, prowadząc grę musi jednak natychmiast reagować na wszelkie znaki swoich kolegów. Krupier codziennie spotyka się z wielomagraczami, ale jego kontakt z nimi maprzede wszystkim charakter wzrokowy. Wykonując swój zawód musi zachowywaćwyraźny dystans wobec graczy.

warunki organizacyjne

Kasyna gry są zwykle otwarte 16 - 24 godziny na dobę, krupierzy pracują zatem w systemie zmianowym, również w dniwolne od pracy i święta.Najwięcej osób odwiedza jednak kasyna wieczorami lub nocą, stądczęściej wypada krupierowi praca wgodzinach nocnych. Praca krupiera jest ściśle nadzorowana przezprzełożonych, czuwających nadprzebiegiem gierw kasynie (tzw. pit bossów).Wszelkie ich czynności są precyzyjnie wyznaczone i muszą mieć charakter absolutnie rutynowy. Krupier występuje w pracy w ubraniu wynikającym z utartej tradycji i zawsze dokładnie określonym przez dyrekcję kasyna.Mężczyźni- czarna marynarka, żakiet smoking lub kamizelka, biała koszula i mucha, czarne skarpetki i buty. Kobiety - czarne spódniczki, czarne buty na obcasie, bluzki w różnych kolorach. Nie wszystkie gry mogą prowadzić kobiety (np. nie obsługują ruletki francuskiej). Czasem od krupierów wymaga się wyjazdu do innej miejscowości i podjęcia tamczasowej pracy w kasynie, należącym do jednego właściciela(zwłaszcza do miejscowości turystycznych w okresie wakacyjnym).

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę