Doradca 2000 - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Nagłówek

Doradca 2000

Biomasażysta

Kod: 323003
Inna nazwa zawodu: nie występują

Zadania i czynności

Biomasażysta zajmuje się leczeniem chorych za pomocą używanej przez siebie bioenergii. Wspomaga go w tym bioenergoterapia, rodzaj stymulacji bioenergetycznej, dzięki którejmożliwy jest wielokrotny powrótchorego do zdrowia.

Do podstawowych zadań biomasażysty należy wykonywanie zabiegów

refleksoterapii,pozwalającychodblokować punkty aktywne biologicznie ( tzw. punkty refleksyjnelub inaczej PAB). Są to punkty na dłoni, którychodpowiedniki rozmieszczonesą wcałym ciele. Biomasażystaodnajdujeobszary zmian tkankowych i zmian w punktach refleksyjnych,a następnie usuwa je.Odblokowanie ich umożliwia niezakłócony przepływ energii w organizmie pacjenta, a co za tym idzie powrót dopsychosomatycznej równowagiiharmonii z otoczeniem, co prowadzi do poprawy stanuchorego,a nawet do jego całkowitego wyzdrowienia. Biomasażystapowinientakże stosować się dozaleceń dotyczących higieny oraz bezpieczeństwa pracy z bioenergiami.

Może on realizować wymienionetu zadania poprzeznastępujące czynności

spotyka się z chorymi przeprowadza wywiad dotyczący jego choroby,

lokalizujeobszary zmian tkankowych oraz obszary zmian w punktach aktywnych biologicznie,

wykonuje zabieg zgodnie z zasadami wschodnich technik masażu, np. chińskiego punktowego, tybetańskiego shiatsu itp,

wykonuje zabieg biomasażubezdotykowo, na wyższych poziomach energetycznych - np. masaż czakramowy, astralny, jedności energetycznejlubaury (biopola), tzn. niedostrzegalnejotoczkibioenergii wokół organizmu, na której wyczuwane są zaburzenia,

informuje zainteresowanego o zaleceniach, spodziewanych reakcjach i efektach oraz przeciwwskazaniach do zastosowania terapii.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę