Doradca 2000 - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Nagłówek

Doradca 2000

Aktor

Kod: 265501
Inna nazwa zawodu: nie występują

Możliwości awansu w hierarchii zawodowej

Ostatnia aktualizacja 09.2009

W zawodzie aktora awans zawodowy jest jak najbardziej możliwy. W przypadku jednych aktorów następuje on szybko i niespodziewanie, w przypadku innych bardzo powoli, a niektórzy nie doświadczają go w ogóle albo w bardzo znikomym stopniu. Awans może być tu rozumiany na wiele sposobów. Z pewnością są nim prestiżowe nagrody festiwali filmowych czy teatralnych, gdzie profesjonalna komisja kwalifikuje zwycięskich aktorów, ale są także festiwale czy konkursy, gdzie publiczność typuje swojego zwycięzcę. Takie nagrody czy wyróżnienia często sprawiają, iż aktor obsadzany jest w przedstawieniach czy filmach w rolach głównych, bądź szczególnie wymagających rolach drugoplanowych.

Aktorskim awansem jest także współpraca z najlepszymi reżyserami, która zawiązuje się na ich specjalną prośbę, bowiem także i dla reżysera praca z najlepszymi aktorami daje dużą możliwość sukcesu. Aktorzy znajdujący się na najwyższych pozycjach w rankingach, najczęściej nie muszą już uczestniczyć w castingach, gdyż to im proponowane są role i nierzadko sami mogą dyktować warunki współpracy.

Wraz z awansem zawodowym rośnie sława, powiększa się rzesza wielbicieli, ale także gaże za kolejne role, co niewątpliwie jest wyznacznikiem sukcesu.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę