Doradca 2000 - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Nagłówek

Doradca 2000

Architekt stron internetowych

Kod: 251301
Inna nazwa zawodu: twórca stron internetowych

Możliwości zatrudnienia

Zapotrzebowanie na usługi webmasterów wciąż wzrasta. Dzisiejszy Internet stał się medium, dzięki któremu ludzie na całym świecie nie tylko kontaktują się ze sobą, ale coraz częściej prowadzą za jego pośrednictwem interesy. Strona internetowa urosła do rangi nowoczesnej wizytówki firmy, czyli stała się narzędziem marketingu. Dlatego firmom zależy na tym, aby ich strony były jak najlepsze. Wzrost zainteresowania technikami internetowymi i możliwościami rozwoju biznesu w sieci spowodował, że mimo wciąż zwiększającej się liczby osób zajmujących się projektowaniem stron internetowych, zauważa się niedosyt dobrych, profesjonalnie przygotowanych i doświadczonych webmasterów. Internet to przyszłość, a więc niewątpliwie zapotrzebowanie na twórców stron www z pewnością będzie rosło, co sprawi, że osoby wybierające ten zawód i osiągające w nim odpowiedni poziom umiejętności bez problemów znajdą zatrudnienie.

Webmaster może pracować przy obsłudze dużych serwisów lub portali, w wydaniach online czasopism (większość mediów drukowanych ma swoje odpowiedniki na stronach www), serwisach internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, w branżowych serwisach handlowych i aukcyjnych (np. branży księgarskiej, komputerowej, biurowej), agencjach interaktywnych (firmach produkujących serwisy, bazy i oprogramowania www) oraz w firmach nie związanych bezpośrednio z Internetem.

W zawodzie webmastera, podobnie jak w wielu innych, zarobki są zróżnicowane. Wynagrodzenie zależy głównie od doświadczenia i osiągnięć pracownika. Jednak wpływ na wysokość pensji ma również miejsce pracy. Najmniej zarabiają twórcy stron zatrudnieni w tzw. strefie budżetowej. Często pensja zależy od kategorii zaszeregowania, stażu pracy i wykształcenia. Niestety nie ma możliwości szybkiego awansu finansowego, jednak wynagrodzenie może być powiększone dzięki różnym formom premii, nagród, dodatków służbowych lub funkcyjnych.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę